Україна та Катар: можливості співпраці

Динаміка розвитку українсько-катарських відносин свідчить, що на даному етапі закладено необхідні передумови для розвитку ефективного співробітництва між Україною та Катаром у торговельно-економічній, промисловій та інвестиційній сферах.

Про перспективу українсько-катарських відносин говорили на діловій раді у Торогово-промисловій палаті, на якій член правління ПрАТ «Експортно-кредитне агентство» Юрій Петровський розповів про продукти та можливості ЕКА для українських виробників, які хочуть вийти на ринки арабського світу: «Для нашого експортера катарський ринок залишається складним, оскільки український бізнес не достатньо обізнаний, тож існує ризик. Після затвердження нормативно-правових документів, Експортно-кредитне агентство буде підтримувати українського виробника на міжнародних ринках, в тому числі катарському, тим самим мінімізуючи всі можливі ризики українських експортерів».

Чим привабливий Катар нашому експортеру?

По-перше, ліберальна система внутрішнього оподаткування, по-друге, 5% рівень ввізного мита, вільний рух капіталів тощо. А також, безвізовий режим між двома державами, який вже діє з 2 листопада 2018 року на підставі Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Катар.

Виходячи з кількості масштабних інфраструктурних проектів, які реалізовуються Катаром у контексті підготовки країни до проведення Чемпіонату світу з футболу 2022 року, перспективними напрямами розширення українського експорту до Катару залишаються поставки будівельних матеріалів та експорт послуг, наприклад виконання українськими компаніями робіт з будівництва доріг, готелів, спортивних об’єктів на правах субпідрядників, а також їхнє оснащення.

Традиційною товарною позицією українського експорту, яка користується найбільшим попитом на катарському ринку, є чорні метали та вироби з них – код УКТ ЗЕД 72, 73 (у середньому, 35-45% від загальної щорічної вартості експорту України до Катару). Серед інших товарів вітчизняного виробництва, які експортуються до Катару, другу та третю позиції відповідно займає продукція вітчизняного агропромислового комплексу – зернові культури УКТ ЗЕД – 1003 (ячмінь, 25-35% від товарообігу), молоко і молочні продукти, яйця птиці, натуральний мед УКТ ЗЕД – 04 (до 20%), а також м’ясо та їстівні субпродукти УКТ ЗЕД – 02, вироби деревообробної промисловості (меблі, вироби з деревини УКТ ЗЕД – 94, 44) і машинобудування (електричні машині, котли, УКТ ЗЕД -84).

Україна та Катар: можливості співпраці Україна та Катар: можливості співпраці Україна та Катар: можливості співпраці Україна та Катар: можливості співпраці